Zeszyty Terrarystyczne nr 3/2013 (08)

This is a SEO version of Zeszyty Terrarystyczne nr 3/2013 (08) Page 1
To view this content in Flash, you must have version 8 or greater and Javascript must be enabled. To download the last Flash player click here

Chcę kupić numer drukowany

Szanowni i Drodzy Czytelnicy!

Kończą się wakacje, czyli czas letniej kanikuły, jak to dawniej mawiano. Pełne słońce i afrykańskie upały, znaczące czerwcowe, lipcowe i częściowo sierpniowe dni, przywodziły na myśl życie w innych strefach klimatycznych. Wdzierające się nocą, a zwabione światłem owady bywały dokuczliwe. Przy czym stojąca na parapecie mojego pokoju rosiczka była innego zdania, mając urozmaicony w tym czasie jadłospis, który w postaci muchówek i komarów szczodrze obsiadał jej bujne pędy. Jakkolwiek moje „domowe” płazy czuły się w tym czasie doskonale, to jednak nie był to dobry okres na zakup nowych zwierząt.

Niestety popełniłem fatalny w skutkach błąd i z góry opłaciłem wysyłkę: wybór padł na ropuchę agę. Moja żona, atrakcyjna kobieta o imieniu Agnieszka, zamówienie przeze mnie tej ropuchy (agi) potraktowała bardzo osobiście – jako personalną obelgę. A ropuszka – mimo wszelkich starań dokładanych ze strony nadawcy – trzykrotnie docierała do mnie martwa. Na szczęście powoli nastają chłody…

Dodam, że od znajomego nabyłem tego lata również dwie pary żab bananowych z odłowu. Wykosztowałem się niesłychanie. I gdyby żona dowiedziała się, ile za te niepozorne, niewyściubiające za dnia ślepiów spod liści istoty zapłaciłem, od razu wystawiłaby mnie za drzwi z torbami (na osłodę dodając mi może same żaby).

A co w samym magazynie? Otóż w obecnym wydaniu „Zeszytów Terrarystycznych” znajdziecie świetną monografię Pogona henrylawsoni autorstwa Alicji Papiór, drugą część artykułu Piotra Piliczewskiego o wężach z rodzaju Lampropeltis, napisany z pasją tekst Macieja Lendora o roślinach w paludarium, wnikliwy materiał czworga autorów o modliszce Ephestiasula pictipes oraz artykuł Łukasza Skomoruchy poruszający kwestię ustawodawstwa związanego ze „zwierzętami niebezpiecznymi”.

Zapraszam do lektury!
dr Paweł Czapczyk
Redaktor Naczelny
 

SPIS TREŚCI

Alicja Papiór: Pogona henrylawsoni – miniaturowy brodacz

Maciej Lendor von Wattermark: Nogami w błocie, czyli w świecie paludariów, część 2

Piotr Piliczewski: Węże z rodzaju Lampropeltis w terrarium, część 2

Łukasz Skomorucha: Modliszki typu „bokser” na przykładzie Ephestiasula pictipes

Łukasz Skomorucha: Zwierzęta niebezpieczne w polskim prawie

FlippingBook page flip extension for Joomla.
Dla Autorów

Reklama

Reklama
Nasze wydawnictwa
TOP