Zeszyty Terrarystyczne nr 1-2/2014 (10)

This is a SEO version of Zeszyty Terrarystyczne nr 1-2/2014 (10) Page 1
To view this content in Flash, you must have version 8 or greater and Javascript must be enabled. To download the last Flash player click here

Chcę kupić numer drukowany

Drodzy Czytelnicy,
Zeszyty Terrarystyczne są pismem, które zawdzięcza swoje istnienie Magazynowi Akwarium. To z niego się wyodrębniły. Miałam nadzieję, że uda się przekształcić je w dwumiesięcznik, a potem, kto wie, może również w miesięcznik… Ale czasy są trudne. Króluje Internet i niewielu jest pasjonatów, którzy cenią sobie wiedzę. Większość poszukuje darmowych informacji.
Zeszyty Terrarystyczne zaczęły jednak funkcjonować jak pełnowartościowy periodyk za sprawą dra Pawła Czapczyka, który prowadził je z pasją i zaangażowaniem. Bardzo dziękuję Redaktorowi za tę pracę i żałuję, że dalsza nasza współpraca nie jest możliwa.
Fascynujący świat terrarystyki zachwyca mnie swoimi barwami, różnorodnością form życia, ale jako dziedzina wiedzy jest mi nieznany. Dlatego to bardzo ważne, aby od kolejnego wydania prowadzenie pisma objął ktoś z doświadczeniem i wiedzą. Dla rozwoju pisma istotne jest również, aby był on (czy ona) dobrym menadżerem. Mam pewne pomysły, ale jeśli chcielibyście coś mi podpowiedzieć – bardzo proszę. Chętnie wysłucham propozycji Czytelników.
Zapraszam do lektury artykułów, które sama czytałam z wielkim zaciekawieniem. Znajdziecie tu materiał o mrówkach, gekonie omszałym, modliszkach z rodzaju Deroplatys, żabie zwanej bykiem, heterozygocie oraz scynku z niebieskim językiem. Niestety nie znajdziecie zapowiadanego w poprzednim wydaniu materiału o rozmnożeniu biczogona osmańskiego. To efekt pewnego nieporozumienia w redakcji i mojej niewiedzy. W kolejnym Zeszycie ten unikalny artykuł będzie dobrze wyeksponowany.

Życzę przyjemnej lektury, bo, choć pismo na razie bez redaktora naczelnego, to autorzy niewątpliwie doświadczeni i znakomici.

Hania Stepnowska
Wydawca

 

SPIS TREŚCI
Marta Szelegieniec: Hodujemy mrówki
Joanna (Empiu) Winkler: Gekon omszały – Mniarogekko chahoua
Modliszki z rodzaju Deroplatys
Szymon Nagy: Afrykańska żaba byk
Wojciech Urynowicz: Heterozygota na 100%, 50% i 66%?
Michał Jankowski: Tiliqua gigas ssp

 

FlippingBook page flip extension for Joomla.
Dla Autorów

Reklama

Reklama
Nasze wydawnictwa
TOP