Zeszyty Terrarystyczne nr 2/2015 (14)

This is a SEO version of Zeszyty Terrarystyczne nr 2/2015 (14) Page 1
To view this content in Flash, you must have version 8 or greater and Javascript must be enabled. To download the last Flash player click here

Chcę kupić numer drukowany

Drodzy Czytelnicy!

Trzymacie właśnie w ręku 14 wydanie Zeszytów Terrarystycznych. Mam nadzieję, że lektura tego Zeszytu umili Wam rozpoczynające się wakacje. Pamiętajcie, że okres wakacji, lato to idealny moment, by umożliwić Waszym zwierzętom tzw. „kąpiel słoneczną” – skorzystanie z naturalnego światła słonecznego. W związku z tym ogłaszam konkurs fotograficzny! Szczegóły znajdziecie na stronie 58. Lato jest to również czas największej bioróżnorodności, kiedy to możemy obserwować ogromną liczbę zwierząt w naturalnych warunkach, czy to nad jeziorem, w górach, w lesie czy na łące. Pomimo tego, że w naszych domowych hodowlach przeważają gatunki egzotyczne, warto też bliżej przyjrzeć się przedstawicielom rodzimej fauny. Być może jakiś gatunek na tyle Was zainteresuje, że spróbujecie jego hodowli w domu? Przeczytacie w tym wydaniu o domowej hodowli polskich pająków wodnych – jednak należy pamiętać, że decydując się na hodowlę w domu, musimy być pewni, że dany gatunek nie jest pod ochroną! Przychodzi mi na myśl powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Pamiętajcie również o zapewnieniu odpowiedniej opieki Waszym pupilom, gdy będziecie odpoczywać z dala od domu. Jako Redaktorowi Naczelnemu bardzo zależy mi na tym, aby Zeszyty Terrarystyczne w pełni zadowalały Was, Drodzy Czytelnicy – przecież to dla Was razem z Redakcją je tworzymy. Dlatego liczę na kontakt z Waszej strony, piszcie e–maile, wiadomości na Facebooku ZT o tym, co Wam się podoba, a co można byłoby poprawić, o czym chcielibyście przeczytać w następnych numerach.  

Damian Zieliński
Redaktor Naczelny
dzielinski@zeszytyterrarystyczne.pl  

W bieżącym numerze:
Scynk krokodylowy
Dynastes hercules
Żółw jaszczurowaty
III Edycja Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych
Pająki polskich wód
Fundacja Epicrates
Zdrowotne, prawne i etyczne aspekty karmienia zwierząt terraryjnych bezkręgowcami z odłowu

 

FlippingBook page flip extension for Joomla.
Dla Autorów

Reklama

Reklama
Nasze wydawnictwa
TOP