Zeszyty Terrarystyczne nr 3/2015 (15)

This is a SEO version of Zeszyty Terrarystyczne nr 3/2015 (15) Page 1
To view this content in Flash, you must have version 8 or greater and Javascript must be enabled. To download the last Flash player click here

Chcę kupić numer drukowany

Drodzy Czytelnicy,

Witam Was po upalnych wakacjach. Mam nadzieję, że Wasze zwierzęta wykorzystały dobrze gorące w tym roku lato i że były dobrze zaopiekowane. A teraz zapraszam do lektury!

W tym wydaniu Zeszytów Terrarystycznych Piotr Piliczewski wyjaśni, na czym polega skomplikowany świat hybryd u węży właściwych. Zajmiemy się również ptasznikami z rodzaju Avicularia - o hodowli tych pięknych pająków opowie Dariusz Krauze. Marta Marciniak natomiast w kilku słowach przedstawi Fundację Egzotyka, która propaguje odpowiedzialną terrarystykę wśród dzieci i młodzieży na specjalnych pokazach i warsztatach. Postanowiłem, że wrócimy do bliskiego mi tematu modliszek, tym razem będzie o Phyllocrania paradoxa, znanej w naszym kraju jako modliszka „duch”. Dzięki Michałowi Bielawskiemu przypomniało mi się moje dzieciństwo… Pierwszym moim egzotycznym zwierzęciem był żółw stepowy. W obszernym artykule znajdziecie niezbędne informacje o hodowli tych żółwi, które od kilkudziesięciu lat cieszą się w naszym kraju popularnością. Na koniec tekst o rodzimej faunie - kumakach górskich, których poszukamy w górskich kałużach razem z Maciejem Bonkiem.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o rozstrzygnięciu wakacyjnego foto konkursu. Wyniki na stronie 48-49. Chciałbym też zaproponować powrót do idei konkursu pod nazwą „Moje terrarium” zapoczątkowanego w 3. numerze Zeszytów Terrarystycznych. Byłaby to już IV jego edycja. Liczymy na ciekawe zgłoszenia!

Przed nami również wiele ważnych wydarzeń w polskiej terrarystyce. 12-13 września we wrocławskiej Hali Stulecia odbędą się XIV Targi Zoo Botanika, na których, w ramach organizowanego wspólnie z Magazynem Akwarium Sympozjum, ze swoim wykładem pt. „Ciemna strona terrarystyki” wystąpi znany nam już dobrze Bartłomiej Gorzkowski z fundacji Epicrates i lubelskiego Egzotarium. W tym samym czasie na łódzkich targach Pet Fair terraryści również będą mieli swoją reprezentację. Potem, w październiku zapraszamy na Aqua and Zoo do Poznania. Prenumeratorzy Zeszytów Terrarystycznych otrzymają zaproszenia na wszystkie te imprezy wraz z bieżącym numerem Zeszytów. 21 listopada odbędzie się natomiast kolejne ważne wydarzenie, któremu patronuje nasz kwartalnik - III konferencja „Zwierzęta egzotyczne” organizowana przez IVSA Warszawa w jednym z budynków kampusu SGGW. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wydarzeniach i odwiedzania naszych stoisk!

Damian Zieliński
Redaktor Naczelny
dzielinski@zeszytyterrarystyczne.pl

W bieżącym numerze:
Hybrydy północnoamerykańskich węży
Avicularia - nadrzewne piękności
Phyllocrania paradoxa - modliszka liściogłowa
Żółw stepowy w pigułce
Kumak górski

FlippingBook page flip extension for Joomla.
Dla Autorów

Reklama

Reklama
Nasze wydawnictwa
TOP